Sports
Leagues
Clubs
Support
Blog
Register
Log in
The Northumberland Club
Team:
Winter League 3
Fixtures
Filters
All Years
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2017
Sun 29 Oct 10:30
Home
H
Played
Won
W
GGV
5
-
3
(38 - 34)
Sun 29 Oct 10:30
Home
H
Won
W
5
-
3
(38 - 34)
GGV
Group Stage - Orange
Sun 26 Nov 10:30
Away
A
Moved
Alnwick 2
Sun 26 Nov 10:30
Away
A
Moved
Alnwick 2
Group Stage - Orange
Sun 10 Dec 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Jesmond 3
3
-
5
(40 - 39)
Sun 10 Dec 10:30
Home
H
Lost
L
3
-
5
(40 - 39)
Jesmond 3
Group Stage - Orange
Sun 17 Dec 14:00
Away
A
Played
Won
W
Alnwick 2
5
-
3
(33 - 33)
Sun 17 Dec 14:00
Away
A
Won
W
5
-
3
(33 - 33)
Alnwick 2
Group Stage - Orange
2018
Sun 07 Jan 10:30
Away
A
Cancelled
Gosforth 1
Sun 07 Jan 10:30
Away
A
Cancelled
Gosforth 1
Group Stage - Orange
Sun 07 Jan 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Gosforth 1
0
-
8
(0 - 48)
Sun 07 Jan 10:30
Away
A
Lost
L
0
-
8
(0 - 48)
Gosforth 1
Group Stage - Orange
Sun 21 Jan 10:30
Home
H
Played
Won
W
Rothbury
8
-
0
(48 - 0)
Sun 21 Jan 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(48 - 0)
Rothbury
Group Stage - Orange
Sun 04 Feb 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Morpeth 1
1
-
7
(22 - 45)
Sun 04 Feb 10:30
Away
A
Lost
L
1
-
7
(22 - 45)
Morpeth 1
Group Stage - Orange
Sun 25 Feb 10:30
Away
A
Played
Won
W
Gosforth 2
5
-
3
(39 - 37)
Sun 25 Feb 10:30
Away
A
Won
W
5
-
3
(39 - 37)
Gosforth 2
Knockout Stage - 4th Teams
Sun 11 Mar 10:30
Home
H
Moved
Tynedale
Sun 11 Mar 10:30
Home
H
Moved
Tynedale
Knockout Stage - 4th Teams
Sun 25 Mar 10:30
Home
H
Played
Won
W
Tynedale
6
-
2
(42 - 19)
Sun 25 Mar 10:30
Home
H
Won
W
6
-
2
(42 - 19)
Tynedale
Knockout Stage - 4th Teams
Sun 08 Apr 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Shotley & Benfieldside 2
2
-
6
(24 - 41)
Sun 08 Apr 10:30
Home
H
Lost
L
2
-
6
(24 - 41)
Shotley & Benfieldside 2
Knockout Stage - 4th Teams
Sun 28 Oct 10:30
Home
H
Moved
Rothbury
Sun 28 Oct 10:30
Home
H
Moved
Rothbury
Tier 2 - Yellow
Sun 28 Oct 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Rothbury
2
-
6
(20 - 40)
Sun 28 Oct 10:30
Home
H
Lost
L
2
-
6
(20 - 40)
Rothbury
Tier 2 - Yellow
Sun 25 Nov 12:30
Away
A
Played
Won
W
South Northumberland Churchill 2
8
-
0
(49 - 21)
Sun 25 Nov 12:30
Away
A
Won
W
8
-
0
(49 - 21)
South Northumberland Churchill 2
Tier 2 - Yellow
Sun 09 Dec 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Alnwick 1
4
-
4
(34 - 40)
Sun 09 Dec 10:30
Away
A
Lost
L
4
-
4
(34 - 40)
Alnwick 1
Tier 2 - Yellow
2019
Sun 13 Jan 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Jesmond 3
1
-
7
(23 - 48)
Sun 13 Jan 10:30
Home
H
Lost
L
1
-
7
(23 - 48)
Jesmond 3
Tier 2 - Yellow
Sun 27 Jan 10:30
Away
A
Moved
Morpeth 1
Sun 27 Jan 10:30
Away
A
Moved
Morpeth 1
Tier 2 - Yellow
Sun 03 Feb 10:30
Away
A
Moved
Morpeth 1
Sun 03 Feb 10:30
Away
A
Moved
Morpeth 1
Tier 2 - Yellow
Sun 10 Feb 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Morpeth 1
1
-
7
(24 - 49)
Sun 10 Feb 10:30
Away
A
Lost
L
1
-
7
(24 - 49)
Morpeth 1
Tier 2 - Yellow
Sun 24 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
Wellfield B
4
-
4
(43 - 38)
Sun 24 Feb 10:30
Home
H
Won
W
4
-
4
(43 - 38)
Wellfield B
Knockout Stage - Knockout 5
Sun 10 Mar 10:30
Home
H
Cancelled
Blaydon 3
Sun 10 Mar 10:30
Home
H
Cancelled
Blaydon 3
Knockout Stage - Knockout 5
Wed 20 Mar 19:00
Home
H
Played
Lost
L
Blaydon 3
2
-
6
(21 - 41)
Wed 20 Mar 19:00
Home
H
Lost
L
2
-
6
(21 - 41)
Blaydon 3
Knockout Stage - Knockout 5
Wed 20 Mar 19:30
Home
H
Moved
Blaydon 3
Wed 20 Mar 19:30
Home
H
Moved
Blaydon 3
Knockout Stage - Knockout 5
Sun 27 Oct 10:30
Away
A
Moved
Riding Mill 1
Sun 27 Oct 10:30
Away
A
Moved
Riding Mill 1
Tier 2 - Blue
Sun 03 Nov 10:30
Away
A
Moved
Riding Mill 1
Sun 03 Nov 10:30
Away
A
Moved
Riding Mill 1
Tier 2 - Blue
Sun 10 Nov 11:00
Away
A
Played
Lost
L
Jesmond 3
2
-
6
(33 - 44)
Sun 10 Nov 11:00
Away
A
Lost
L
2
-
6
(33 - 44)
Jesmond 3
Tier 2 - Blue
Sun 24 Nov 14:00
Home
H
Played
Lost
L
Morpeth 1
3
-
5
(31 - 41)
Sun 24 Nov 14:00
Home
H
Lost
L
3
-
5
(31 - 41)
Morpeth 1
Tier 2 - Blue
2020
Sun 05 Jan 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Riding Mill 1
2
-
6
(35 - 42)
Sun 05 Jan 10:30
Away
A
Lost
L
2
-
6
(35 - 42)
Riding Mill 1
Tier 2 - Blue
Sun 12 Jan 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Blaydon 3
4
-
4
(35 - 38)
Sun 12 Jan 10:30
Away
A
Lost
L
4
-
4
(35 - 38)
Blaydon 3
Tier 2 - Blue
Sun 26 Jan 14:00
Home
H
Played
Lost
L
Newcastle Uni 1
0
-
8
(18 - 48)
Sun 26 Jan 14:00
Home
H
Lost
L
0
-
8
(18 - 48)
Newcastle Uni 1
Tier 2 - Blue
Sun 23 Feb 14:00
Home
H
Played
Won
W
David Lloyd Sunderland 2
7
-
1
(43 - 11)
Sun 23 Feb 14:00
Home
H
Won
W
7
-
1
(43 - 11)
David Lloyd Sunderland 2
Knockout Stage - Knockout 6
Sun 08 Mar 12:00
Away
A
Played
Lost
L
Boldon 2
4
-
4
(31 - 32)
Sun 08 Mar 12:00
Away
A
Lost
L
4
-
4
(31 - 32)
Boldon 2
Knockout Stage - Knockout 6
Sun 18 Oct 14:00
Home
H
Played
Won
W
Northumberland 4
5
-
3
(41 - 29)
Sun 18 Oct 14:00
Home
H
Won
W
5
-
3
(41 - 29)
Northumberland 4
Tier 2 - Green
Sun 15 Nov 10:30
Away
A
Moved
Stocksfield A
Sun 15 Nov 10:30
Away
A
Moved
Stocksfield A
Tier 2 - Green
Sun 15 Nov 10:30
Away
A
Not Played
Stocksfield A
Sun 15 Nov 10:30
Away
A
Not Played
Stocksfield A
Tier 2 - Green
Sun 29 Nov 14:00
Home
H
Not Played
Wylam 1
Sun 29 Nov 14:00
Home
H
Not Played
Wylam 1
Tier 2 - Green
Sun 06 Dec 10:30
Away
A
Not Played
David Lloyd Sunderland 1
Sun 06 Dec 10:30
Away
A
Not Played
David Lloyd Sunderland 1
Tier 2 - Green
2021
Sun 10 Jan 14:00
Home
H
Cancelled
Morpeth 1
Sun 10 Jan 14:00
Home
H
Cancelled
Morpeth 1
Tier 2 - Green
Sun 10 Jan 14:00
Home
H
Not Played
Morpeth 1
Sun 10 Jan 14:00
Home
H
Not Played
Morpeth 1
Tier 2 - Green
Sun 24 Jan 13:00
Away
A
Not Played
Collingwood
Sun 24 Jan 13:00
Away
A
Not Played
Collingwood
Tier 2 - Green
Sun 17 Oct 10:30
Home
H
Withdrawn
Northumberland 5
Sun 17 Oct 10:30
Home
H
Withdrawn
Northumberland 5
Tier 2 - Green
Sun 31 Oct 10:30
Away
A
Moved
Durham Archery 2
Sun 31 Oct 10:30
Away
A
Moved
Durham Archery 2
Tier 2 - Green
Sun 14 Nov 01:00
Away
A
Played
Won
W
Ponteland 1
8
-
0
(48 - 9)
Sun 14 Nov 01:00
Away
A
Won
W
8
-
0
(48 - 9)
Ponteland 1
Tier 2 - Green
Sun 14 Nov 10:30
Away
A
Moved
Ponteland 1
Sun 14 Nov 10:30
Away
A
Moved
Ponteland 1
Tier 2 - Green
Tue 23 Nov 18:30
Away
A
Played
Won
W
Durham Archery 2
4
-
0
(24 - 16)
Tue 23 Nov 18:30
Away
A
Won
W
4
-
0
(24 - 16)
Durham Archery 2
Tier 2 - Green
Sun 28 Nov 10:30
Home
H
Cancelled
Durham Moor 1
Sun 28 Nov 10:30
Home
H
Cancelled
Durham Moor 1
Tier 2 - Green
Sun 28 Nov 10:30
Home
H
Not Played
Durham Moor 1
Sun 28 Nov 10:30
Home
H
Not Played
Durham Moor 1
Tier 2 - Green
Sun 12 Dec 10:30
Home
H
Moved
David Lloyd Sunderland 2
Sun 12 Dec 10:30
Home
H
Moved
David Lloyd Sunderland 2
Tier 2 - Green
Sun 12 Dec 10:30
Home
H
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 2
0
-
8
(0 - 48)
Sun 12 Dec 10:30
Home
H
Lost
L
0
-
8
(0 - 48)
David Lloyd Sunderland 2
Tier 2 - Green
2022
Sun 16 Jan 10:30
Away
A
Played
Won
W
Cullercoats 2
4
-
4
(38 - 36)
Sun 16 Jan 10:30
Away
A
Won
W
4
-
4
(38 - 36)
Cullercoats 2
Tier 2 - Green
Sun 30 Jan 10:30
Home
H
Played
Won
W
Beverley Park 2
8
-
0
(49 - 13)
Sun 30 Jan 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(49 - 13)
Beverley Park 2
Tier 2 - Green
Sun 20 Feb 10:30
Home
H
Moved
Durham Archery 1
Sun 20 Feb 10:30
Home
H
Moved
Durham Archery 1
Knockout Stage - Knockout 2
Sun 27 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
Durham Archery 1
5
-
3
(36 - 26)
Sun 27 Feb 10:30
Home
H
Won
W
5
-
3
(36 - 26)
Durham Archery 1
Knockout Stage - Knockout 2
Sun 06 Mar 10:30
Away
A
Moved
David Lloyd Sunderland 1
Sun 06 Mar 10:30
Away
A
Moved
David Lloyd Sunderland 1
Knockout Stage - Knockout 2
Sun 06 Mar 16:00
Away
A
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 1
2
-
6
(32 - 44)
Sun 06 Mar 16:00
Away
A
Lost
L
2
-
6
(32 - 44)
David Lloyd Sunderland 1
Knockout Stage - Knockout 2
Sun 16 Oct 10:30
Home
H
Played
Won
W
Wylam 1
8
-
0
(48 - 11)
Sun 16 Oct 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(48 - 11)
Wylam 1
Tier 2 - Green
Sun 30 Oct 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Beverley Park 2
3
-
5
(22 - 39)
Sun 30 Oct 10:30
Away
A
Lost
L
3
-
5
(22 - 39)
Beverley Park 2
Tier 2 - Green
Sun 13 Nov 10:30
Home
H
Played
Won
W
Morpeth 2
7
-
1
(45 - 24)
Sun 13 Nov 10:30
Home
H
Won
W
7
-
1
(45 - 24)
Morpeth 2
Tier 2 - Green
Sun 27 Nov 10:00
Away
A
Played
Won
W
GGV
7
-
1
(46 - 22)
Sun 27 Nov 10:00
Away
A
Won
W
7
-
1
(46 - 22)
GGV
Tier 2 - Green
Sun 11 Dec 10:30
Away
A
Played
Won
W
David Lloyd Sunderland 3
7
-
1
(45 - 23)
Sun 11 Dec 10:30
Away
A
Won
W
7
-
1
(45 - 23)
David Lloyd Sunderland 3
Tier 2 - Green
2023
Sun 15 Jan 10:30
Away
A
Moved
Riding Mill 1
Sun 15 Jan 10:30
Away
A
Moved
Riding Mill 1
Tier 2 - Green
Sat 21 Jan 10:30
Away
A
Moved
Riding Mill 1
Sat 21 Jan 10:30
Away
A
Moved
Riding Mill 1
Tier 2 - Green
Sat 21 Jan 12:30
Away
A
Cancelled
Riding Mill 1
Sat 21 Jan 12:30
Away
A
Cancelled
Riding Mill 1
Tier 2 - Green
Sun 29 Jan 10:30
Home
H
Played
Won
W
Ponteland 1
7
-
1
(45 - 20)
Sun 29 Jan 10:30
Home
H
Won
W
7
-
1
(45 - 20)
Ponteland 1
Tier 2 - Green
Sat 04 Feb 12:00
Away
A
Played
Lost
L
Riding Mill 1
2
-
6
(29 - 43)
Sat 04 Feb 12:00
Away
A
Lost
L
2
-
6
(29 - 43)
Riding Mill 1
Tier 2 - Green
Sun 19 Feb 10:30
Home
H
Played
Lost
L
Shotley & Benfieldside 1
3
-
5
(37 - 47)
Sun 19 Feb 10:30
Home
H
Lost
L
3
-
5
(37 - 47)
Shotley & Benfieldside 1
Knockout Stage - Knockout 4
Sun 22 Oct 10:30
Home
H
Played
Won
W
Cullercoats 2
4
-
4
(37 - 33)
Sun 22 Oct 10:30
Home
H
Won
W
4
-
4
(37 - 33)
Cullercoats 2
Tier 2 - Yellow
Sun 19 Nov 13:00
Away
A
Played
Won
W
Boldon 2
4
-
4
(34 - 31)
Sun 19 Nov 13:00
Away
A
Won
W
4
-
4
(34 - 31)
Boldon 2
Tier 2 - Yellow
Sun 03 Dec 10:30
Home
H
Cancelled
Riding Mill 1
Sun 03 Dec 10:30
Home
H
Cancelled
Riding Mill 1
Tier 2 - Yellow
Sun 03 Dec 10:30
Home
H
Not Played
Riding Mill 1
Sun 03 Dec 10:30
Home
H
Not Played
Riding Mill 1
Tier 2 - Yellow
2024
Sun 07 Jan 10:30
Away
A
Played
Lost
L
Blaydon 3
2
-
6
(27 - 44)
Sun 07 Jan 10:30
Away
A
Lost
L
2
-
6
(27 - 44)
Blaydon 3
Tier 2 - Yellow
Sun 21 Jan 10:30
Home
H
Played
Won
W
Jesmond 4
6
-
2
(46 - 24)
Sun 21 Jan 10:30
Home
H
Won
W
6
-
2
(46 - 24)
Jesmond 4
Tier 2 - Yellow
Sun 04 Feb 10:30
Away
A
Played
Lost
L
David Lloyd Sunderland 2
1
-
7
(28 - 48)
Sun 04 Feb 10:30
Away
A
Lost
L
1
-
7
(28 - 48)
David Lloyd Sunderland 2
Tier 2 - Yellow
Sun 18 Feb 10:30
Home
H
Played
Won
W
Hartlepool
8
-
0
(48 - 13)
Sun 18 Feb 10:30
Home
H
Won
W
8
-
0
(48 - 13)
Hartlepool
Knockout Stage - Knockout 4
Sun 03 Mar 11:30
Away
A
Played
Won
W
Barnard Castle A
5
-
3
(41 - 27)
Sun 03 Mar 11:30
Away
A
Won
W
5
-
3
(41 - 27)
Barnard Castle A
Knockout Stage - Knockout 4
Sun 17 Mar 10:30
Home
H
Played
Won
W
Riding Mill 1
7
-
1
(46 - 27)
Sun 17 Mar 10:30
Home
H
Won
W
7
-
1
(46 - 27)
Riding Mill 1
Knockout Stage - Knockout 4
Processing ...
Loading Data ...